Return to Website

F.R. Scrabble - FORUM

Propuneri pentru Adunarea Generala a F.R. Scrabble
si alte propuneri si dezbateri de interes general
- 2001 - 2002 -

Forumul este inchis, discutiile pot fi doar citite, dar nu se pot posta raspunsuri sau comentarii.
Pentru a comenta unul din subiectele de aici, utilizati noul forum al F.R. Scrabble:

www.scrabblero.ro/sforum

F.R. Scrabble - FORUM
This Forum is Locked
Author
Comment
De acord, dar in ce conditii?

Despre dictionarul DLS (asa s-ar prescurta, nu?). Iarasi il felicit pe autorul omonim. Munca de a pune laolalta termenii atitor dictionare e de departe deosebita si cred ca putine persoane ar fi putut (fizic si ca timp) sa o duca la bun sfirsit.




Ar fi aici cel putin doua intrebari de pus:





a) prima, lui D.L.S. direct si fara ocolisuri: care sint conditiile pe care le pui pentru folosirea sa? revendici drepturi de autor? o vei pune la dispozitie contra cost, gratis, pe categorii de utilizatori, etc.? lucrurile trebuie sa fie clare inainte de orice. Repetam greseala LOC-ului, cu sume fabuloase de utilizare?





b) a doua, FRS-ului: ce inseamna aceasta "comisie de validare"? care vor fi sarcinile membrilor ei? in ce consta verificarea si analiza listei? doar propunerea de a face parte din ea si o data limita sint insuficiente, daca potentialii membri nu stiu la ce vor trebui sa faca fata? cred ca e nevoie de mai multe detalii.