Return to Website

Slovensko morje - Vaše novice

Dobrodošli na podstrani SLOVENSKO MORJE - VAŠE NOVICE. Naša želja je, da bi nam pošiljali dnevne novice na temo morje, Obala, ekologija, skratke nas obveščali o vsem kar se dogaja okoli našega prelepega morja, obalnega turizma... Prispele novice lahko tudi komentirate. Novice z neprimerno vsebino bomo nemudoma izbrisali.

Slovensko morje - Vaše novice
Start a New Topic 
Author
Comment
DR. FRANCE ARHAR: NS DOVOLJUJEM OBJAVO SVOJE PLAČE

O svojih prejemkih oziroma plači ne morem in ne smem govoriti. Takšni so pri nas veljavni poslovni običaji, k molčečnosti s tem v zvezi pa me predvsem zavezuje individualna pogodba, ki sem jo sklenil z nadzornim svetom Vzajemne, kjer gre za obligacijsko razmerje med nadzornim svetom in mano. Sam o vsebinah pogodbe z nadzornim svetom zato ne bom govoril. Da pa bi se lahko prenehala vsa ugibanja o moji plači, dovoljujem nadzornemu svetu objavo podatkov, če ta oceni, da je to potrebno in smotrno dejanje. Prepričan sem, da je sedanji pritisk medijev na Vzajemno izključno posledica moje odločitve, da kandidiram na volitvah za predsednika države.




Nisem pričakoval, da bo moja odločitev povzročala težave ustanovi, ki jo vodim. O svoji kandidaturi sem že pred posredovanjem odločitve javnosti na seji dne 31. maja 2002 obvestil tudi člane nadzornega sveta, ki so mi pri tem izrazili podporo. Hkrati sem izrazil namero, da bom v času uradne predvolilne kampanje koristil redni dopust in po potrebi nadzorni svet zaprosil za neplačani dopust ter začasno prepustil vodenje Vzajemne kolegoma.







dr. France Arhar


predsednik uprave