Return to Website

Slovensko morje - Vaše novice

Dobrodošli na podstrani SLOVENSKO MORJE - VAŠE NOVICE. Naša želja je, da bi nam pošiljali dnevne novice na temo morje, Obala, ekologija, skratke nas obveščali o vsem kar se dogaja okoli našega prelepega morja, obalnega turizma... Prispele novice lahko tudi komentirate. Novice z neprimerno vsebino bomo nemudoma izbrisali.

Slovensko morje - Vaše novice
Start a New Topic 
Author
Comment
Nasvet za zdravo prehrano - riba s krompirčkom

LONDON, 31 - Anglež Geoffrey Smith, upokojeni avtomehanik, je po lastnih trditvah v svojem življenju že 14.000-krat jedel nacionalno jed, ribo s krompirčkom in je povsem zdrav. To jed namreč poje za večerjo zadnjih 40 let, je za časnik The Sun povedal 74-letni vdovec in petkratni oče iz severnoangleškega mesta Wakefield. Vsakič, ko prestopi prag svojega priljubljenega puba, naroči natakarju "isto kot zadnjič". O spremembi prehranjevanja Geoffrey ne razmišlja.




"Ko sem bil nazadnje pri zdravniku, mi je rekel, da imam krvni tlak šestnajstletnika. Prepričan sem, da je to zaradi ribe s krompirčkom." To prepričanje ni povsem napačno. Praženi krompirček sicer vsebuje veliko maščob, zamrznjeno ribo pa se povrhu vsega še spanira, kar tudi ni ravno najbolj zdravo. Kljub temu pa riba vsebuje nekatere dragocene maščobne kisline, ki preprečujejo bolezni srca, krompir pa veliko vitamina C.